26 Mayıs 2014 Pazartesi

ARDA TURAN,KATALANLARIN KISKACINDA


ATLETİCO MADRİD FORMASI İLE KARİYERİNİN ZİRVESİNE TIRMANAN ARDA TURAN İÇİN,DÜNYA DEVİ BARCELONA'NIN TRANSFER TEKLİFİNDE BULUNDUĞU İDDİA EDİLDİ..


Galatasaray'dan Atletico Madrid'e 13 milyon Euro'ya transfer olan Arda, şimdi de 35 milyon Euro karşılığında Barcelona'ya geçmek üzere.
Arda Turan Atletico Madrid forması ile sergilediği performansla tüm Avrupa'nın gözdesi haline gelmişti. Geçen yaz transferinin son günü Manchester United'a gitmesi gündeme gelen ama evrakları yetişmeyince Madrid'de kalan Arda'ya şimdi dev bir talip var: Barcelona!
Bu sezonu Real Madrid ve Barcelona gibi dev takımların arasından sıyrılarak şampiyon olarak tamamlayan Atletico Madrid, devre arasında Arda'nın sözleşmesini yenileyerek maaşını 2 milyon 700 bin Euro'dan 3 milyon 800 bin Euro nete çıkartmıştı. Ama bunun karşılığında da 24 milyon Euro'luk serbest kalma maddesini 40 milyon Euro'ya çekmişti.

Şimdi Arda'yı Barcelona istiyor. Oyun sistemlerini çok uygun buldukları Arda'nın özellikle 2 sezondur La Liga'da büyük bir çıkış yaptığını düşünen Barça'lı yetkililer transfer için düğmeye bastılar. Ve Arda'nın menajeri Ahmet Bulut'u Şampiyonlar Ligi finali sonrası Barcelona'ya çağırdılar. Lizbon'dan Barcelona'ya geçen Ahmet Bulut bugün Katalan ekibinin yöneticileriyle masaya oturacak.

Barcelona'nın Arda'nın serbest kalma maddesi 40 milyon Euro üzerinden pazarlık yapacağı öğrenilirken, transferin oyuncu ile anlaşılması halinde 30-35 milyon Euro arasında bir rakama bitebileceği öğrenildi.
Barcelona forması giyen tek Türk futbolcu Rüştü Reçber idi.
Arda için Barça'nın yanı sıra Milan Ve Manchester United'ın da devrede olduğu transfer kulislerinde konuşuluyor.
KAYNAK: Opsiyon Haber

                                SELİM AÇAN
                           www.pasalihaber.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme