28 Mayıs 2014 Çarşamba

GALATASARAY'LI ALİ ÇOBAN VEFAT ETTİ.

TÜRK FUTBOLUNUN VE GALATASARAY'IN UNUTULMAZ DEFANS OYUNCUSU ALİ ÇOBAN,DÜN TEDAVİ GÖRDÜĞÜ HASTANEDE YAŞAMINI YİTİRDİ.1955 tarihinde Tekirdağ’da doğan Galatasaray’ın unutulmaz defans oyuncusu Ali Çoban, futbola Ortaköyspor’da başladı.
1974 yılında Bandırmaspor’da forma giyerek profesyonelliğe adım attı. Daha sonra sırasıyla; Gaziantepspor (1 yıl), Zonguldakspor (1 yıl), Beşiktaş (4 yıl), Galatasaray (4 yıl) Kocaelispor (2 yıl), Sarıyerspor (2 yıl), Karşıyakaspor’da (2 yıl) futbol oynadı. Karşıyaka’da oynarken geçirdiği sakatlık sonucu futbol kariyerine son verip teknik direktörlük yaptı.
1980-1981 sezonunda Beşiktaş’tan Galatasaray’a transfer olan Ali Çoban, takımımızın eksikliğini hissettiği mevkide başarılı sezonlar geçirmiş 1984-85 sezonuna kadar görev yapmıştı. Ali Çoban 11 Kez Genç Milli, 14 Kez Amatör Milli, 8 Kez Ümit Milli ve 8 kez de A Milli Takım forması giydi.

İstanbul amatör lig ekiplerinden Ortaköyspor’da da görev yapan Ali Çoban, bir süredir amansız bir hastalığa karşı büyük bir mücadele veriyordu. Dün yoğun bakıma alınan Çoban, verdiği mücadeleyi kaybederek hayata gözlerini yumdu.


Kaynak: www.galatasaray.org

        SELİM AÇAN
  www.pasalihaber.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme